YouTube para ve ün kazanmak adına en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri. Her geçen gün kanal sayısı ve kullanıcı sayısı artarak gitmektedir.

Son zamanlarda bireyler iş hayatlarını ve sosyal hayatlarını internet ortamına daha çok aktarmaya başlamış durumda. 
Bunun en büyük nedeni sosyal mesafeye uymak ve evde kalmak durumunda olduğumuz için bilgisayar ile daha çok vakit geçirme fırsatımızın olması denilebilir.

Halihazırda YouTuber olan kullanıcılar bile ev ortamında neler yaptıkları ile ilgili içerikler üretmeye başladılar. Bu da YouTube dünyasına adım atmak isteyen bireylerin akıllarında 'nasıl YouTube kanalı açılır?' gibi soruların oluşmasına neden olmaktadır.

Kanal sahibi olmak isteyen veya bu yolla geçimini sağlamak isteyen yeni kullanıcıların nasıl YouTube kanalı açılır sorusuna aşamalı şekilde yardımcı olacağız.

YouTube kanalı açmak için ilk olarak yapmanız gereken kişisel hesabınızdan farklı bir isim kullanmak olmalıdır. Eğer ticaret yapmak istiyorsanız veya bir işletmeniz varsa işletme ismi de kullanabilirsiniz.

Kanal açmak isteyen bir kişinin Gmail'inin olması yeterlidir. YouTube'da Gmail ile giriş sağlayabilirsiniz.

Gmail'i olmayan kullanıcılar YouTube üzerinden de adımları takip ederek kanal sahibi olabilirler.
Oturum açma işlemindeki aşamaları tamamladıktan sonra sol üst köşede yer alan 'kanal oluştur' seçeneğine tıklamalısınız.

Kanalınızın ismini bu bölümde oluşturacaksınız. Daha sonra yapmanız gereken kanalı nasıl özelleştirebileceğinizi ve ayarlarını nasıl yapabileceğinizi öğrenmek.

YouTube'da Kanal Ayarlarınızı Nasıl Düzenleyebilirsiniz?

YouTube'da kanalınızı özelleştirmek adına kanalın ayarlarını düzenlemeniz gerekmektedir.
Kanalınızda; videolar, kanallar, oynatma listeleri, tartışma ve hakkında şeklinde kategoriler yer almaktadır. Bu kısımlardan Kanalı Özelleştirme ve İçerik Stüdyosu kısımlarına ulaşabilirsiniz.
Kanalı Özelleştirme bölümünde; kanal açıklaması, kanal ayarları ve kanal resmi gibi ayarları kendi dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
İzleyici kitlenizi arttırmak için görseller ve açıklama metinleri hakkında dikkatli davranmalısınız. YouTube'da etkileyici ve dikkat çekici olmak hayatınızı kazanmanızla sonuçlanabilir.

İçerik Stüdyosu Bölümünde Neler Var?

İçerik Stüdyosu kısmında yüklediğiniz video içeriklerinizin durumunu güncel şekilde gözlemleyebilmeniz mümkün.
Tüm bu gözlemleri yapabilmek için 'Kontrol Paneli' kısmından yapabilirsiniz. Kontrol Paneli'nde :
·         Yorumlar
·         Yenilikler
·         Videolar
·         İpuçları
·         Analiticks (Görüntülenme ve izlenme süreleri) yer almaktadır.