İzlenme kasma hilesi zararlı mı?


YouTube izlenme kasmak isteyenlerin en sık sorduğu soruları izlenme hilesi kullanmak AdSense, yani YouTube para kazanma hesabımızı tehlikeye sokar mı, banlanır mıyım şeklinde oluyor.
Bu soruları cevaplayarak arkadaşlarımızın meraklarını gidermiş olacağız.
youtube izlenme hilesi

YouTube izlenme kasmak için birçok yol bulunuyor

YouTube izlenme hilelerini ele alalım, izlenmelerinizi ve abonelerinizi arttırmak için çok sık şekilde bu tür hileler kullanırsanız AdSense hesabınız banlanır, hatta kanalınız dahi kapanabilir. Arada bir kullanmakta fayda var ama kesinlikle aşırıya kaçıp, günlük kullanım boyutuna getirmeyin.

YouTube izlenme kasma grupları ve programları, otomatiğe bağlamadığı sürece sıkıntı oluşmaz. Otomatikten kastım hitleap, piketi gibi programlar. Zaten bu programlardan gelen izlenmeler YouTube tarafından anında algılanıyor ve siliniyor daha doğrusu hiç dikkate alınmıyor. Ama belli bir süre inatla yapıldığında kanalınız spamcı damgası yiyebilir. 

Fakat programlara yerine kendi aranızda organize olup gizli gruplar kurarak birbirinizin videolarını izleyebilir, beğenebilir hatta aşırıya kaçmadan reklamlara dahi tıklayabilirsiniz. Bunu kimse önleyemez. Hatta işi biraz daha ileri boyuta götürüp kendi aranızda kullanacağınız programlar geliştirip bu işi profesyonel hale getirebilirsiniz. 

YouTube izlenme satışı yapanlar, bu sitelerden izlenme satın alırsanız –profesyonel olmak kaydıyla- kanalınız için herhangi bir sıkıntı oluşmaz. Ama yine de para kazanma hesabınızı sıkıntıya sokabilir. Sonuçta aniden yaşanan hit fırlamaları ve kimsenin reklama tıklamaması doğal olmayacaktır. AdSense hesabınızı kapatıp YouTube izlenme satın alabilirsiniz.

YouTube izlenme hilesi zararlı mı konumuzun özeti

Addmefast, hitleap, youlikehits gibi siteleri kullanmak kanalınız için de para kazanma hesabınız için de oldukça riskli. Fakat kendi aranızda oluşturduğunuz gruplar ve izlenme satın almak kanalınız için riskli değil. 

Eğer izlenme satın alacaksanız veya YouTube izlenme hilesi yapacaksanız AdSense hesabınızı kapatın.