yotube backlinkBir çok arkadaşımız mutlak bildiği konular belki çok basit gelecek olsada bir çok insanın yabancı kaldığı konular olduğu unutulmamalıdır.  Buna binaen konuyu özetle ele almaya çalışacağım ama ne kadar özetlemeye çalışsam da bu konu aslında hiç özetlenemeyecek kadar geniş, detaylı ve önemlidir.

Video Backlink Nasıl Alınır?

Evet değerli arkadaşlar video sitelerinden sitemiz yada alt sayfamız için backlink alma teknikleri için gerekli konulardan birisi video sitelerine kayıt olmak YouTube için gmail hesabı olanlar otomatik giriş yapabilir. Kayıt olduktan sonra ilk işlem video upload etmektir.  Yani bir videomuz olması gerekiyor, kamera ile çekilmiş olması gerekmez en amatörce yapılmış bir slayt resim akışı bile olabilir. 2D veya 3D kalitesinde...

YouTube Video Yükleme


Evet arkadaşlar bir videomuz var dikkate dinleyelim ve aynı videoları kullanmaktan kaçınalım,  farklı hale getirelim,  örnek bir klip bir çok insan aynı klibi hiç el sürmeden yükler sizi bunu direkt olarak kullanmak yerine biraz bir farklı hale getirin süresini uzatacak yada kısaltacak küçük bir işlemle bir çok videodan özgün hale gelmesi mümkündür.

YouTube gibi video sitelerinden birkaç kurgu programlarından edit yapmayı öğrenebilirsiniz. Örnek olarak video sonuna 2-3 saniyelik bir süre ekleyerek site adresi gibi buna benzer faktörler ekleyebilirsiniz.
Diğerleri 10 saniye ise sizinki 12 saniye olur yada kendiniz bir video hazırlarsınız hepten özgün olacaktır. İlerleyen günlerde ücretsiz kaçak kullanım yapmadan daha kaliteli kurgu programlarını mac/pc platformunda sizler için burada paylaşacağım.

YouTube Video Yükleme Backlink Alma


Dünyanın en gelişmiş video sitesi son aylarda Türkçe sitesinide açarak ülkemiz için daha kullanışlı hale gelmiştir.  YouTube video yükleyip backlink alma konusunda iki farklı alandan faydalanacağız.


  1. Alan video başlığından link alma 
  2. Video açıklamasından link alma


Düzensiz video ekleme ve alakasız videolardan alınan backlinler size zamanla zarar verecektir.
Mutlaka video başlığınızı alakalı ve akıcı kelimelerden seçiniz.  Video açıklamasını boş bırakıyorsunuz kesinlikle özetleyici en az 5 veya 6 kelime bir şey yazmalısınız.  Anahtar kelimeler 7–8 adet olmalı alakalı kelimelerden olmalıdır.  Örnek WordPress etiket sistemi gibi düşünebilirsiniz.  Size ait olmayan videoyu aynen kullanmayın az farklılaştırabilirsiniz, süreyi uzatabilirsiniz kısalt, ekleme bunun gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.Video Backlinkler Sadece Ana Sayfaya Ait Olmamalı

Diğer bir hatada bu yönde olmaktadır.  bir çok link inşası ana sayfaya yapılarak hata yapılmaktadır.  Ana sayfa dışında alt sayfa ve kategorilere de dağıtım yapılarak denge sağlanmalıdır. Bir ücretsiz websitesi kurabilirsiniz buraya videolarını ekleyip aynı zamanda sosyal medyada tanıtımını sağlayabilirsiniz. Ufak bütçelerle bu sorunu aşmanız mümkün ve faydalı olacaktır. Hazırladığınız videoyu eklerken linki ana sayfa yerine websitesi sayfasına yani alt sayfaya almanız size hit kazandıracaktır.Videoların Üst Sıralarda Çıkması

Video eklediniz ama videonuz izlenme sayısı hiç ilerlemiyor.  Neden olabilir tabiki aramalarda üstlerde çıkmaması ve bir diğer etken videonuzun da google aramalarında çıkmamasıdır.  Videoların üst sıralarda çıkması için videonuzu sitenizde,  sosyal ağlarda paylaşın izlenimi artırabilirsiniz. En önemli husus asla bot programları kullanmayınız.Çünkü bu durum ilerleyen aşamada gelişmiş bir kanalınıza mutlaka ihtar ve sonrasında kapatılma durumuna kadar gidilebilir. Türkiye'de ve Dünya'da en ünlü kanallarda bile bu durum yaşanıldı kimisi şahsi dava açarak kanalını aktif ettirebildi kimisi de partnerinin hukuk danışmanlarını devreye sokarak kanalını aktif ettirebildi.